A hónap műtárgya 19/6. | Kecskeméti Animációs Filmfesztivál díjnyertesei



Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legjobb rövidfilm
BELA
Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legjobb egész estés játékfilm
RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ (Ruben Brandt, Collector)
Rendező: Milorad Krstc

A legjobb rövidfilm
BELA
Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A 14. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI
A fesztivál nagydíja / Grand Prix
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A legjobb egész estés játékfilm
RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ (Ruben Brandt, Collector)
Rendező: Milorad Krstc

A legjobb rövidfilm
BELA
Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



Az Országos Diákzsűri díja
MICSODA POMPÁS TORTA! (This Magnificent Cake!)
Rendező: Marc James Roels, Emma De Swaef

A 14. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI
A fesztivál nagydíja / Grand Prix
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A legjobb egész estés játékfilm
RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ (Ruben Brandt, Collector)
Rendező: Milorad Krstc

A legjobb rövidfilm
BELA
Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legjobb televíziós sorozat
VITELLO UNDI BARÁTNŐJE (Vitello Gets a Lucky Girlfriend)
Rendező: Dorte Bengtson

Az Országos Diákzsűri díja
MICSODA POMPÁS TORTA! (This Magnificent Cake!)
Rendező: Marc James Roels, Emma De Swaef

A 14. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI
A fesztivál nagydíja / Grand Prix
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A legjobb egész estés játékfilm
RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ (Ruben Brandt, Collector)
Rendező: Milorad Krstc

A legjobb rövidfilm
BELA
Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



MIMI ÉS LISA – A KARÁCSONY FÉNYE (Mimi & Lisa – Christmas Lights Mystery)
Rendező: Ivana Sebestová, Katarína Kerekesová

A legjobb televíziós sorozat
VITELLO UNDI BARÁTNŐJE (Vitello Gets a Lucky Girlfriend)
Rendező: Dorte Bengtson

Az Országos Diákzsűri díja
MICSODA POMPÁS TORTA! (This Magnificent Cake!)
Rendező: Marc James Roels, Emma De Swaef

A 14. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI
A fesztivál nagydíja / Grand Prix
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A legjobb egész estés játékfilm
RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ (Ruben Brandt, Collector)
Rendező: Milorad Krstc

A legjobb rövidfilm
BELA
Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



A legjobb TV-speciál
A zsűri megosztva adja a díjat a következő két filmnek
A BANDITA PATKÁNY (The Highway Rat)
Rendező: Jeroen Jaspaert

MIMI ÉS LISA – A KARÁCSONY FÉNYE (Mimi & Lisa – Christmas Lights Mystery)
Rendező: Ivana Sebestová, Katarína Kerekesová

A legjobb televíziós sorozat
VITELLO UNDI BARÁTNŐJE (Vitello Gets a Lucky Girlfriend)
Rendező: Dorte Bengtson

Az Országos Diákzsűri díja
MICSODA POMPÁS TORTA! (This Magnificent Cake!)
Rendező: Marc James Roels, Emma De Swaef

A 14. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI
A fesztivál nagydíja / Grand Prix
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A legjobb egész estés játékfilm
RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ (Ruben Brandt, Collector)
Rendező: Milorad Krstc

A legjobb rövidfilm
BELA
Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)



Kecskemét város különdíja
MEDVEVILÁG SZICÍLIÁBAN / The Bear’s Famous Invasion)
Rendező: Lorenzo Mattotti

A legjobb TV-speciál
A zsűri megosztva adja a díjat a következő két filmnek
A BANDITA PATKÁNY (The Highway Rat)
Rendező: Jeroen Jaspaert

MIMI ÉS LISA – A KARÁCSONY FÉNYE (Mimi & Lisa – Christmas Lights Mystery)
Rendező: Ivana Sebestová, Katarína Kerekesová

A legjobb televíziós sorozat
VITELLO UNDI BARÁTNŐJE (Vitello Gets a Lucky Girlfriend)
Rendező: Dorte Bengtson

Az Országos Diákzsűri díja
MICSODA POMPÁS TORTA! (This Magnificent Cake!)
Rendező: Marc James Roels, Emma De Swaef

A 14. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI
A fesztivál nagydíja / Grand Prix
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A legjobb egész estés játékfilm
RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ (Ruben Brandt, Collector)
Rendező: Milorad Krstc

A legjobb rövidfilm
BELA
Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)

A rajzfilmesített felnőttmesékben alaposan kifundált magvas tanulságok rejtőzhetnek. A hazai fesztiválokat végigjárt Apaparában a gyermekéért aggódó szülő gondoskodása végtelen felsorolássá növekszik az atyai kötelesség iskolájában. Családbarát környezeten izgulni már későnek látszik a pelenkák halmában, a nagy nevelés iskolájában hirtelen bomlik ki az atyai hév a sebtében átgondolt feladatok közepette, szinte az anyai ösztönök lázában égve. Nyugtalanító kérdéseire nem kap bizonyos választ, a feleség talán ki sem lát a napi robotból, mindenesetre nincs a férje mellett, aki szingli családfőként egyedül küzd az életveszélyes könyvespolc sarkokkal, ha gyermeke éppen járni tanul. Nemcsak gyakorló apáknak kötelező szkeccs a nem létező szülői iskolák padjaiból feléledő animáció, Csont Zsombor, rendező a július utolsó hetében véget ért a XIV. Kecskeméti Animációs Filmfesztiválon a zsűri dicséretében részesült. Klingl Béla születés és pusztulás körforgásának téglaparás disztópiája, a Remake szintén a nevelés önpusztító hiányosságait kezdi ki, ahogy Rófusz Kinga rajzfilmje, az Irjám és Jonibe is a szülői munka fáradhatatlanul gondoskodó kálváriáját nyújtotta el melankolikus történetté óriástestű szárnyas állata és szemérmesen keringő halacskái között. A zsűri mindegyiküket dicsérő oklevélben részesítette. Tóth Roland a hírhedt színészvámpírról, Lugosi Béláról megemlékező biográf némarajzfilmjében fekete-fehéren peregnek a világháborús metropoliszokban játszódó képkockák. Berlin, Budapest, New York iparosodó utcáin jár a rezignált történet, de a frontvonalak lövészárkai sem maradnak ki. A Bela Kecskeméten A Legjobb Rövidfilm díját vihette el.  A nagy fesztiválsikereket arató Városi legendák második sorozatában Az emberi test esett áldozatul a KEDD Stúdió hazai abszurdjának, ezúttal a hajnövesztés, az öregedés, a testmozgás jótékony tudnivalói buzognak fel pajzán mesélőkedvvel a legendás gyermekszáj népi ajkán, az epizódot a Legjobb Forgatókönyvért járó elismeréssel jutalmazták. Már a nyarat búcsúztatja a fesztiválkedvenc képeslapszínező, grafikus animációja Láng Orsolya KAFF Nagydíjas Szezon utánja, tengerparton fürdőzőiről. A Legjobb Egész Estés Játékfilm pedig a kleptomán Ruben Brandt, a gyűjtő akcióthrillere lett. Az idei Kecskeméti Animációs Filmfesztivál további nyertes alkotásai:

A 11. EURÓPAI ANIMÁCIÓS JÁTÉKFILM ÉS TV-FILM FESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI

A legjobb egész estés játékfilm
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner)
Rendező: Nora Twomey

Kecskemét város különdíja
MEDVEVILÁG SZICÍLIÁBAN / The Bear’s Famous Invasion)
Rendező: Lorenzo Mattotti

A legjobb TV-speciál
A zsűri megosztva adja a díjat a következő két filmnek
A BANDITA PATKÁNY (The Highway Rat)
Rendező: Jeroen Jaspaert

MIMI ÉS LISA – A KARÁCSONY FÉNYE (Mimi & Lisa – Christmas Lights Mystery)
Rendező: Ivana Sebestová, Katarína Kerekesová

A legjobb televíziós sorozat
VITELLO UNDI BARÁTNŐJE (Vitello Gets a Lucky Girlfriend)
Rendező: Dorte Bengtson

Az Országos Diákzsűri díja
MICSODA POMPÁS TORTA! (This Magnificent Cake!)
Rendező: Marc James Roels, Emma De Swaef

A 14. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI
A fesztivál nagydíja / Grand Prix
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A legjobb egész estés játékfilm
RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ (Ruben Brandt, Collector)
Rendező: Milorad Krstc

A legjobb rövidfilm
BELA
Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)

A rajzfilmesített felnőttmesékben alaposan kifundált magvas tanulságok rejtőzhetnek. A hazai fesztiválokat végigjárt Apaparában a gyermekéért aggódó szülő gondoskodása végtelen felsorolássá növekszik az atyai kötelesség iskolájában. Családbarát környezeten izgulni már későnek látszik a pelenkák halmában, a nagy nevelés iskolájában hirtelen bomlik ki az atyai hév a sebtében átgondolt feladatok közepette, szinte az anyai ösztönök lázában égve. Nyugtalanító kérdéseire nem kap bizonyos választ, a feleség talán ki sem lát a napi robotból, mindenesetre nincs a férje mellett, aki szingli családfőként egyedül küzd az életveszélyes könyvespolc sarkokkal, ha gyermeke éppen járni tanul. Nemcsak gyakorló apáknak kötelező szkeccs a nem létező szülői iskolák padjaiból feléledő animáció, Csont Zsombor, rendező a július utolsó hetében véget ért a XIV. Kecskeméti Animációs Filmfesztiválon a zsűri dicséretében részesült. Klingl Béla születés és pusztulás körforgásának téglaparás disztópiája, a Remake szintén a nevelés önpusztító hiányosságait kezdi ki, ahogy Rófusz Kinga rajzfilmje, az Irjám és Jonibe is a szülői munka fáradhatatlanul gondoskodó kálváriáját nyújtotta el melankolikus történetté óriástestű szárnyas állata és szemérmesen keringő halacskái között. A zsűri mindegyiküket dicsérő oklevélben részesítette. Tóth Roland a hírhedt színészvámpírról, Lugosi Béláról megemlékező biográf némarajzfilmjében fekete-fehéren peregnek a világháborús metropoliszokban játszódó képkockák. Berlin, Budapest, New York iparosodó utcáin jár a rezignált történet, de a frontvonalak lövészárkai sem maradnak ki. A Bela Kecskeméten A Legjobb Rövidfilm díját vihette el.  A nagy fesztiválsikereket arató Városi legendák második sorozatában Az emberi test esett áldozatul a KEDD Stúdió hazai abszurdjának, ezúttal a hajnövesztés, az öregedés, a testmozgás jótékony tudnivalói buzognak fel pajzán mesélőkedvvel a legendás gyermekszáj népi ajkán, az epizódot a Legjobb Forgatókönyvért járó elismeréssel jutalmazták. Már a nyarat búcsúztatja a fesztiválkedvenc képeslapszínező, grafikus animációja Láng Orsolya KAFF Nagydíjas Szezon utánja, tengerparton fürdőzőiről. A Legjobb Egész Estés Játékfilm pedig a kleptomán Ruben Brandt, a gyűjtő akcióthrillere lett. Az idei Kecskeméti Animációs Filmfesztivál további nyertes alkotásai:

A 11. EURÓPAI ANIMÁCIÓS JÁTÉKFILM ÉS TV-FILM FESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI

A legjobb egész estés játékfilm
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner)
Rendező: Nora Twomey

Kecskemét város különdíja
MEDVEVILÁG SZICÍLIÁBAN / The Bear’s Famous Invasion)
Rendező: Lorenzo Mattotti

A legjobb TV-speciál
A zsűri megosztva adja a díjat a következő két filmnek
A BANDITA PATKÁNY (The Highway Rat)
Rendező: Jeroen Jaspaert

MIMI ÉS LISA – A KARÁCSONY FÉNYE (Mimi & Lisa – Christmas Lights Mystery)
Rendező: Ivana Sebestová, Katarína Kerekesová

A legjobb televíziós sorozat
VITELLO UNDI BARÁTNŐJE (Vitello Gets a Lucky Girlfriend)
Rendező: Dorte Bengtson

Az Országos Diákzsűri díja
MICSODA POMPÁS TORTA! (This Magnificent Cake!)
Rendező: Marc James Roels, Emma De Swaef

A 14. KECSKEMÉTI ANIMÁCIÓS FILMFESZTIVÁL DÍJAZOTTJAI
A fesztivál nagydíja / Grand Prix
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A legjobb egész estés játékfilm
RUBEN BRANDT, A GYŰJTŐ (Ruben Brandt, Collector)
Rendező: Milorad Krstc

A legjobb rövidfilm
BELA
Rendező: Tóth Roland

A legjobb televíziós sorozat
A zsűri megosztva ítélte a díjat a következő két filmnek
CIGÁNYMESÉK – RIZA ÉJSZAKÁJA
Rendező: Tóth-Pócs Roland

KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A legjobb alkalmazott animáció
COMEDY CENTRAL PIXEL IDENTS
Rendező: Mendrei Miklós

A legjobb diákfilm
JACQUES ámokfutása avagy mikor veszítjük el bizalmunkat önmagunkkal szemben
Rendező: Horesnyi Máté

A legjobb elsőfilm
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A legszínvonalasabb képi formanyelvért és a legjobb animációs munkáért
REMAKE
Rendező: Klingl Béla

A legjobb forgatókönyvért
VÁROSI LEGENDÁK – AZ EMBERI TEST
Rendező: Glaser Kati

A legjobb 3D
MARTIAN LOGISTICS Co.
Rendező: Molnár Csaba

Legjobb technikai kivitelezés
SOLAR WALK
Rendező: Bucsi Réka

Dícsérő oklevél
APAPARA
Rendező: Csont Zsombor

IRJÁM ÉS JONIBE
Rendező: Rofusz Kinga

PLATON KARATALEV: ORANGE NIGHTS
Rendező: Molnár Luca Anna, Verhóczki Ádám

További díjak
A Magyar Filmkritikusok Díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

A Magyar Filmkritkikusok Dicsérő Oklevele
SZEZON UTÁN
Rendező: Láng Orsolya

A Gyermekzsűri díja
SELLŐK ÉS RINOCÉROSZOK
Rendező: Traub Viktória

Az Országos diákzsűri díja
SZIMBIÓZIS
Rendező: Andrasev Nadja

Közönségdíj
A KENYÉRKERESŐ (The Breadwinner
Rendező: Nora Twomey

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület (Kecskemét környéki kistelepülések) közönségdíja
KIPPKOPP A HÓBAN
Rendező: Fabók Szilvia, Mikori Tama

A Dot&Line és a KAFF közös kritikaíró pályázatának nyertesei
Papp Attila: TEREMTÉS GYAKORLATBAN (Bucsi Réka: Solar Walk)
Harangozó Ádám: SZERELMES TUMOR (Tóth Luca: Lidérc úr)
Bethlenfalvy Péter: KÖZEL A TENGERHEZ (Horesnyi Máté: Jacques ámokfutása)

Reklámok